Maksimalios galios taško nustatymas

Angliškai skambėtų PPT – Power Point Tracking (dėkui Rimui V. už termino „atradimą”).

Tai turėtų būti šio darbo esmė.
Kadangi didžiausia dabartinė problema suprojektuoti galingą (10kW) reguliatorių siejantį generatorių kaip energijos šaltinį ir fiksuotą apkrovą kaip generatoriaus terminatorių. Problema slypi nestabiliame schemos darbe, kai įvyksta reguliavimo elemento grandinės perdegimas. Tai beveik visada įvyksta generuojant didesnius galingumus. Kokia tai riba – nenustatyta, nes ir matavimo reikšmės nėra kalibruotos. Vienas iš laboratorinių bandymų parodė, kad net ~1,5kW generatorius sukamas 500W variklio „sugeba sudeginti” 1200V 60A reguliatoriaus IGBT tranzistorių. Tik LC filtras įmontuotas tarp generatoriaus ir reguliatoriaus pašalino šią problemą. Tai parodo, kaip sudėtinga įvertinti patį generatorių su savo „triukšmais”.
Taigi todėl noriu pradėti nuo pradžios, siekiant teisingai suprojektuoti reguliatoriaus schemą. Vienas iš trūkumų yra apsaugų nuo neatsargus trumpinimo ar srovės perkrovos nebuvimas. Kita vertus dingtelėjusi mintis, kad atsisakius filtruojančio kondensatoriaus reguliatoriaus išėjimo grandinėje ir galimai turima ši bėda verčia sugrįžti prie šios grandinės perprojektavimo. Taigi pradėkim naujai. Paanalizuokime, ką yra nuveikęs šiuo klausimu likęs pasaulis. Žemiau keletas nuorodų.
Pirmas pasitaikęs VGTU magistrinis darbas kurio antrame skyriuje nagrinėjama MAKSIMALIOS GALIOS TAŠKO SEKIMO (MGTS) METODO ANALIZĖ. Patiko idėja valdyti tranzistorius dalinis sinuso bangos signalu. Imam domėn MGT reguliavimo metodus P&O (angl. Perturb-and-observe), IncCond (angl. Incremental Conductance).

Parašykite komentarą